Co zaliczamy do warzyw cebulowych?
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dieta bogata w warzywa i owoce gwarantuje nam nie tylko doskonałe zdrowie, ale też dobrą kondycję i samopoczucie. Wśród roślin warzywnych, których nie powinno zabraknąć na naszym talerzu, wymienić warto między innymi warzywa korzeniowe, liściowe oraz kapustne. Trudno także wyobrazić sobie danie bez aromatycznych warzyw cebulowych. Co do nich zaliczamy?
Zbilansowana dieta to ważna sprawa w życiu każdego człowieka. Ogromną rolę w codziennym żywieniu człowieka odgrywają w szczególności warzywa i owoce, które stanowią cenne źródło witamin, minerałów i innych ważnych dla zdrowia składników odżywczych. W owocach i warzywach znajdziemy m. in. witaminę C (wzmacniającą zęby oraz kości), witaminę A (korzystnie wpływającą na wzrok) czy błonnik (usprawniający procesy trawienne).
Hurtownie warzyw i owoców, takie jak na przykład GOLDEN FRUITS (dostarczające świeże warzywa i owoce m. in. do restauracji, hoteli czy szkół), oferują szeroki wybór rozmaitych warzyw korzeniowych, kapustnych, liściowych, strączkowych, rzepowatych. Wśród warzyw zasługujących na szczególną uwagę, przede wszystkim ze względu na właściwości bakteriobójcze, wymienić warto warzywa cebulowe.
Które rośliny zaliczamy do warzyw cebulowych?
Warzywa cebulowe to przede wszystkim różne odmiany cebul. Ale nie tylko. W ofercie hurtowni warzyw znajdziemy różne rodzaje i odmiany warzyw cebulowych:
por,
czosnek,
szczypior dymkę,
szczypior trawkę,
cebulę białą,
cebulę challot,
cebulę czerwoną,
cebulę hiszpańską,
cebulkę perłową.
Dlaczego warto wzbogacać dietę o warzywa cebulowe?
Warzywa cebulowe mogą być stosowane jako przyprawa, nadająca aromatu i wyjątkowego smaku wielu daniom. To nieodzowny składnik zarówno kuchni polskiej, jak i włoskiej, orientalnej czy francuskiej. Można jeść je na surowo, gotować, smażyć, piec czy marynować. Warzywa cebulowe, takie jak czosnek czy cebula, wykazują działanie bakteriobójcze – czosnek od wieków uznawany jest za naturalny antybiotyk, który w mig rozprawia się z szalejącą po organizmie bakterią. Czosnek dodatkowo korzystnie wpływa na metabolizm, obniża ciśnienie krwi i działa przeciwzakrzepowo. Cebula z kolei, stanowi cenne źródło magnezu, wapnia, żelaza i fosforu. Por zaś, skutecznie wspomaga leczenie chorób i dolegliwości na tle reumatycznym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana