Co zrobić z niepotrzebną folią rolniczą?
Folia rolnicza rozkłada się do 200 lat, a jej rozpad rozpoczyna się po 50 latach. Dodatkowo proces utylizacji jest bardzo trudny. Dlatego tak ważne jest to, aby ze względu na stan środowiska naturalnego wykorzystywać starą folię jako surowiec przy produkcji nowej. Na czym dokładnie ten proces polega?
Gdzie oddać niepotrzebną folię rolniczą?
Utylizacja odpadów z tworzyw sztucznych to problematyczny proces, zwłaszcza gdy produkuje się ogromne ilości folii. W takich sytuacjach warto rozważyć współpracę z profesjonalną firmą, jaką jest recykling tworzyw sztucznych Mag-Bar, która odpowiada za skup folii. Oddając odpady w ich ręce, ma się pewność, że śmieci nie będą zagrażać środowisku naturalnemu i nie wylądują na dzikich wysypiskach. Profesjonalne firmy recyklingowe z szacunku do przyrody wykonują wszystkie zlecenia w zgodzie z obowiązującymi normami. Przyjmowane folie są poddawane obróbce, tak, aby powstał granulat z tworzyw sztucznych. Jest to wyjściowy surowiec do produkcji nowych, pełnowartościowych produktów.
Jak wykorzystać zużytą folię rolniczą?
Zużytej folii rolniczej absolutnie nie należy porzucać w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Takie działanie zaśmieca środowisko, które i tak jest bardzo obciążone przez działania człowieka. Najlepiej jak już wspomniano, oddać folię do skupu. Dzięki temu można pozbyć się odpadów w odpowiedzialny i niezagrażający przyrodzie sposób. Skupy poddają folię obróbce, aby powstał granulat, który następnie sprawdza się do produkcji nowych wyrobów. Rolnicze folie to idealny produkt do recyklingu, aby maksymalnie wykorzystać te elementy przy jak najmniejszym nakładzie surowcowym i energetycznym. W efekcie można sukcesywnie ograniczyć ilość produkowanych odpadów oraz eksploatację surowców nieodnawialnych. Skup folii jest jedynym miejscem, do którego można oddawać tego typu produkty.
Dlaczego warto oddawać folię rolniczą do skupu i kruszenia?
Główny powód, dla którego kruszy się folię rolniczą, jest jej recykling. Dzięki temu można ponownie wykorzystywać ten materiał i wprowadzać go do drugiego obiegu. Granulat, który powstaje w trakcie kruszenia folii i tworzyw sztucznych jest bardzo dobrym jakościowo produktem. Cenione firmy bardzo dbają o zachowanie wysokich standardów przetwórstwa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana