Zalety przyczepy samozbierającej

Kluczem do poprawy wydajności i efektywności finansowej w gospodarstwach rolniczych jest stosowane technologii umożliwiającej znaczne przyspieszenie prac polowych. Jednym z takich rozwiązań są przyczepy samozbierające wykorzystywane do zbierania skoszonej zielonki lub wysuszonego pokosu. Dowiedz się jakie są zalety tego typu urządzeń i dlaczego warto zdecydować się na wyposażenie w nich własnego gospodarstwa.
Czym jest przyczepa samozbierająca?
Przyczepa samozbierająca to jeden z rodzajów specjalistycznych przyczep rolniczych. Podobnie jak każda inna przyczepa może być wykorzystywana w transporcie, jednak jej głównym zadaniem jest – zgodnie z nazwą – zbieranie ładunku pod postacią zielonki przeznaczonej do produkcji kiszonki lub wysuszonego pokosu. Zadanie to jest realizowane przy pomocy systemu załadunku, złożonego z takich elementów jak podbieracz, przenośnik podłogowy z łańcuchami i listwami. Podłączony do ciągnika i zasilany z WOM system podczas przejazdu przyczepy zbiera zalegające na ziemi skoszone uprzednio źdźbła trawy lub siana, a następnie przenosi je do skrzyni załadunkowej. W przyczepach samozbierających częstym elementem dodatkowym jest układ nożowy który dodatkowo szatkuje zbieraną masę.
Szeroki wybór przyczep samozbierających Metaltech znajdziemy w ofercie firmy Agromarket Jaryszki.
Jakie są zalety przyczep samozbierających?
Konstrukcja i mechanizm działania przyczepy samozbierającej sprawia, że urządzenia tego typu cieszą się dużą popularnością wśród rolników. Urządzenia te odznaczają się między innymi:
bardzo prostą obsługą – przyczepa wymaga minimalnego udziału użytkownika, w praktyce wystarczy podłączyć ją do WOM ciągnika, system załadunku wykona całą pracę. Dzięki mechanizmowi przenośnika podłogowego rozładunek przyczepy jest również prosty i szybki.
wielofunkcyjnością – mogą one być wykorzystywane zarówno przy zwykłym załadunku zielonki lub pokosu, jak również do transportu zebranego produktu na dowolnych dystansach. Jedna przyczepa jest w stanie zastąpić kilka maszyn rolniczych, takich jak prasy czy owijarki.
wysoką dokładnością pracy – wystarczy jeden przejazd po polu, by zebrać całą zalegającą na nim zielonkę
Wszystko to przekłada się na znaczne podniesienie wydajności pracy. Przyczepy samozbierające pozwalają dokonać całego zbioru w krótkim czasie i przy minimalizowaniu kosztów – przede wszystkim paliwa. Przyczepy konstruowane są ponadto w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć ewentualne zniszczenia gleby w wyniku pracy – dzięki temu ziemia zachowuje odpowiednie parametry, niezbędne dla prawidłowego wzrostu roślin w przyszłości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Agnieszka Pszczółkowska Usługi Bhp I P.poż
Doradztwo rolnicze woj. wielkopolskie62-002 Poznań, Mirtowa 23
-
Karol Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Rolnicze maszyny woj. kujawsko-pomorskie87-700 Odolion, Szosa Ciechocińska 25